Aizņemšanās reti, kad ir uzskatāma par pozitīvu, tomēr reizēm tā ir vajadzīga. Aizdevumi Rīgā Latvijas iedzīvotājiem ļauj tikt pie papildus naudas (līdz pat 3000 eiro) mazāk kā vienas darba dienas laikā. Ja vajadzīgi mazāk par 200 – 300 eiro, tad pie papildus naudas iespējams tikt pat vēl ātrāk.

Vairumā gadījumu mazie aizdevumi Rīgā tiek izmantoti situācijās, kad (a) pietrūkst līdz algai, (b) jānomaksā kāds steidzams rēķins, (c) remonta izdevumiem. Piemēram, salūzis pods vai auto reti, kad var gaidīt, jo tā ir ikdienas nepieciešamība. Šajos apstākļos mazie aizdevēji Rīgas un Latvijas iedzīvotājiem ļauj saņemt papildus finansējumu salīdzinoši ātrāk nekā tradicionālie kreditori.

Kas vajadzīgs, lai aizņemtos ?

Lai iegūtu aizdevumu, aizņēmējam ir jābūt (a) Latvijas pilsonim vai ar pastāvīgu uzturēšsanās atļauju, (b) vajadzīgi regulāri ienākumi, (c) aizņēmējs nedrīkst būt iekļauts parādnieku reģistros. Attiecībā uz pēdējo no prasībām reizēm tiek pieļautas atkāpes, taču vairumā gadījumu aizņemties ar negatīvu kredītvēsturi nav iespējams.

No tehniskajām prasībām papildus vēl ir vajadzīgs – bankas konts, epasts, mobilais telefons un iespēja pārskaitīt no sava bankas konta 1 eiro centu. Vairums to izdara, pārskaitot naudu no savas internetbankas, taču teorētiski to var izdarīt arī no savas bankas filiāles, taču jārēķinās, ka tad būs jāmaksā papildus komisijas maksa par darījuma veikšanu bankā.

Trešā iespēja ir pieteikties kredītam pasta nodaļā – pieejami smscredit, bigbank un credit24 aizdevumi. Tiesa krietni plašākas aizņemšanās iespējas ir specializētos kredītu salīdzināšanas portālos.

Kopumā varam secināt, ka aizņemšanās iespējas Rīgas iedzīvotājiem ir salīdzinoši ļoti plašas, pie nosacījuma, ka klients atbilst minimālajām prasībām, ko izvirza aizdevējs. Apstākļos, kad prasības nav iespējams izpildīt atliek paļauties uz privātpersonu aizdevumiem, ko var piedāvāt tuvinieki, draugi vai darba biedri. Tieši šis variants arī agrāk bija vispopulārākais nebanku kredītu veids, jo tāds finanšu pakalpojums kā ātrie kredīti līdz pat 2005. gadam vēl nevienam nebija zināms. Celmlauzis šajā jomā bija A/S “4finance”, kuras produkti – vivus un smscredit šobrīd ieņem absolūti dominējošo vietu mikrokreditēšanas tirgū. Galvenais iemesls tam ir agresīvās reklāmas kampaņas tv, internetā un uz Rīgas ielām. Otrs faktors nenoliedzami ir 4finance labais serviss, kas atšķirībā no citiem aizdevējiem tiešām ir tāds, kā tiek solīts. Izņēmums – nemaksātāji. Ja parādu nav iespējams atdot līgumā noteiktajā termiņā, neviens kreditors nebūs priecīgs un turpmākā sadarbība atkarīga no aizņēmēja godaprāta, drosmes un vēlmes sadarboties.

Labs aizdevums Rīgā