Statistika ir nepielūdzama un tā vēsta, ka 2013. gadā tika izsniegti aptuveni 1,5 miljoni ātro kredītu. Kurš izmanto šos pakalpojumus, ja zinam, ka Latvijā ir vien nedaudz vairāk kā 2 miljoni iedzīvotāju vai pat mazāk ? Neviļus sanāk, ka nebanku kredītus daļa Latvijas iedzīvotāju izmanto biežāk kā reizi gadā. Tas nozīmē, ka tiek ņemts ne tikai tā dēvētais “pirmais kredīts bez maksas” – akcijas piedāvājums, kas ļauj aizņemties pirmajā reizē bez komisijas, bet arī atkārtoti aizdevumi, kas ir krietni vien dārgāki. Varam secināt, ka aizņēmēji ir gan jaunieši no 18 gadu vecuma, gan pensionāri.

Svarīgākais, kas jāzina par aizdevumiem internetā

 1. Aizdevumi tiek izsniegtu uz īsu termiņu (līdz 30 dienām parasti) un to procentu likmes ir krietni augstākas nekā banku aizdevumiem.
 2. Naudas saņemšanas procedūra ir vienkārša, jo nav pat jāiziet no savas mājas. Ir vajadzīgs vien dators, epasts, bankas konts, internetbankas pieeja un mobilais telefons.
 3. Šķietamā naudas saņemšanas vienkāršība rada risku, ka aizņēmums tiks paņemts nepārdomāti. Šīs ir galvenās briesmas, tādēļ svarīgi pirms lēmuma pieņemšanas rūpīgi izvērtēt visus riskus un savas finansiālās iespējas.
 4. Lai iegūtu kredītu ir jāaizpilda pieteikuma anketa kreditora mājas lapā, norādot svarīgāko informāciju par sevi, darba vietu un kredīta summu.
 5. Visi licencētie nebanku kreditori ir saņēmuši Valsts Datu inspekcijas atļauju, kas dod tiem tiesības apstrādāt personas datus. Šī informācija netiek nodota trešajām pusēm (komercnoslēpums).
 6. Ja rodas problēmas ar kredīta atmaksu, termiņu var pagarināt uz laiku no 1 – 4 nedēļām (par papildus maksu). Nemaksātājiem tiek aprēķināta soda nauda un naudas atguve tiek uzticēta parādu piedzinējiem. Papildus tam tiek sabojāta aizņēmēja kredītvēsture.
 7. Kredītu Jūs varat saņemt tajā pašā dienā un varat izpildīt visas steidzamās un nelielās finanšu prasības.
 8. Pirms aizņemties ir svarīgi salīdzināt dažādus kredītu piedāvājumus internetā (iespēja ietaupīt bez liekām pūlēm).
 9. Aizņemšanās uz īsu termiņu internetā ir paredzēta tikai tām īpašām situācijām, kad pietrūkst līdz algai, bet  radušies steidzami tēriņi. Nepadariet to par ikdienas nepieciešamību, jo ātrais kredīts nav šādiem mērķiem paredzēts.
 10. Aizdevumu var saņemt cilvēki ar stabiliem ienākumiem un pozitīvu kredītvēsturi.
 11. Kredīta saņemšanai nav vajadzīga drošības nauda. Aizdevums līdz 300 eiro ir pieejams bez komisijas maksas uz 1 mēnesi. Vairums kreditoru piešķir aizdevumu līdz 200 eiro (pirmajā reizē). Lojālajiem klientiem tiek piemērotas atlaides.
Kurš izmanto ātros kredītus Latvijā ?