Nevienam nav noslēpums, ka bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts uzsāka aktīvu cīņu pie ātro kredītu nozares sakārtošanu. Mazāka iespējamā gada procentu likme, stingrāki ierobežojumu kredītu piešķiršanai, aktīvāka nebanku kreditoru kontrole. Daudz, kas jau ir paveikts, taču ne viss iecerētais. Viņa sekotājs Vjačeslavs Dombrovskis šajā jautājumā ieņēma daudz pasīvāku nostāju, taču tūlīt pie darba ķersies jau jauns ministrs.

Lai panāktu patērētāju tiesību aizsardzību un pasargātu mazaizsargātos iedzīvotājus no riskiem, ko rada nepārdomāta aizņemšanās ir vajadzīgs aktīvs arī jaunā ekonomikas ministra darbs un iesaiste.

Neskatoties uz to, ka ātrā kredīta nozīmē daudzās mājsaimniecībās ir līdzīga plāksterim aptieciņā, ir skaidrs, ka nepārdomāta aizņemšanās noved pie situācijās, kad mājsaimniecības budžeta stāvoklis nevis uzlabojas, bet pasliktinās.

Par situāciju ātro kredītu nozarē

Piedāvājam noskatītie, ko par situāciju ātro kredītu nozarē teica Patērētāju tiesību un aizsardzības centra vadītāja un bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts

Ko neizdarīja ar ātrajiem kredītiem Daniels tas jāizdara jaunajam ministram