Nevienam nav noslēpums, ka ātrie kredīti var būt noderīgs, taču dārgs pakalpojums. Izņēmums – jaunie klienti. Vairāki aizdevēji ļauj aizņemoties pirmajā reizē atmaksāt tikpat cik paņemts. Tas var būt izdevīgi, pie nosacījuma, ka parāds tiek atmaksāts savlaicīgi. Aizņemieties atbildīgi, pirms tam rūpīgi izvērtējot savas iespējas atmaksāt parādu noteiktajā termiņā.

Kā iegūstami ātrie kredīti ?

Šobrīd aizņemšanās internetā ir kļuvusi salīdzinoši vienkārša. Nav vajadzīga izziņa no darba atrie krediti internetadevēja vai ķīla. Visas formalitātes iespējams nokārtot internetā, t.i. neatejot no datora. Pretendēt uz kredītu var ikviens Latvijas iedzīvotājs, kas saņem algu bankas kontā un nav iekļauts parādnieku reģistros. Piesakoties aizdevumam, ir svarīgi, lai jums būtu pieeja savam bankas kontam, mobilajam telefonam un epastam. Izvērtējot klienta pieteikumu, kreditori ņems vērā gan ienākumus, gan kredītvēsturi. Ja radīsies papildus jautājumi, kredītspeciālisti piezvanīs uz norādīto telefona numuru.

Vērts atzīmēt, ka, lai darījums būtu sekmīgs, kredītņēmējam kontā ir jābūt vismaz 1 eiro centam. Šī summa būs jāpārskaita uz aizdevēja bankas kontu, kā apliecinājums tam, ka jūs esat patiesais konta īpašnieks. Kad tas izdarīts, atliek vien sekot instrukcijām. Atbilde par kredīta pieejamību tiks nosūtīta uz jūsu epastu un/vai mobilo telefonu. Ja nākotnē vēlēsieties aizņemties atkārtoti, procedūra būs krietni vienkāršāka. No otras puses, jāatzīmē, ka krietni izdevīgāk ir aizņemties katrā reizē pie cita aizdevēja, jo, atlaides kredītam katrā uzņēmumā ir pieejamas tikai pirmajā reizē.

Cik izmaksā kredīta ņemšana internetā ?

Šobrīd varam samērā droši apgalvot, ka ātro kredītu izmaksas ir vienas no augstākajām starp līdzīga satura finanšu pakalpojumiem. Tas viss, pie nosacījuma, ka tiek maksāta standarta komisijas maksa par kredīta izmantošanu (līdz 27% no kredīta summas mēnesī) vai arī ir jāmaksā par kredīta līguma pagarināšanu. Klienti, kuri nav spējīgi atmaksāt parādu kredītlīgumā noteiktajā termiņā ir spiesti maksāt par līguma termiņa pagarināšanu. Ja tas netiek izdarīts, sekas ir visai bēdīgas – soda nauda par saistību nepildīšanu, sarunas ar parādu piedzinējiem, tiesas sprieduma saņemšana, sabojāta kredītvēsture.

Labā ziņa – no visām iepriekš minētajām izmaksām ir iespējams izvairīties, ja klients atmaksā parādu līgumā noteiktajā termiņā. Ja tas izdodas, tad var apgalvot, ka ātrais kredīts pieejams pat bez procentiem. Tiesa, ne visiem tas izdodas un tieši šī iemesla dēļ ātro kredītu vārds ne vienmēr tiek lietots tajā labākajā nozīmē.

Vai varu paņemt vairākus kredītus vienlaicīgi ?

Šobrīd nepastāv nekādi ierobežojumi, lai nevarētu iegūt vairākus ātros kredītus vienlaicīgi. Katram aizdevējam ir sava klientu datu bāze un informācija par aizņēmējiem savā starpā netiek dalīta. Tas ļauj kredītņēmējam iegūt pat trīs un četrus aizdevumus vienas dienas laikā, taču tas ir ārkārtīgi riskanti. Tikai retajam Latvijas iedzīvotāji ienākumi ir tādā apjomā, kas ļautu atmaksāt, piemēram, 1000 eiro kredītu no nākamās algas. Ja tas netiek izdarīts, tad jārēķinās ar maksu par kredītlīguma pagarināšanu.

Vairumā gadījumu nepārdomātā aizņemšanās noved pie lieliem izdevumiem (labākajā gadījumā) vai maksātnespējas un īpašuma zaudēšanas (sliktākajā gadījumā). Viss iepriekš minētais gan nav domāts, lai jūs atbaidītu no aizņemšanās internetā. Rīkojoties apdomīgi un izvērtējot savas reālās finansiālās iespējas, ir iespējams izmantot ātros kredītus tieši tiem mērķiem, kam tie paredzēti – ārkārtas gadījumiem, kad nav citu variantu.

Plašāku informāciju par interneta kredītiem variet uzzināt, ielūkojoties īstermiņa aizdevumu un banku kredītu vietnē btb.lv sadaļā  btb ātrie kredīti. Novēlam, lai aizņemšanās ļauj piepildīt kārotos mērķus un sapņus. Ja pirms aizņemšanās rodas kaut mazākās šaubas par savām iespējām atmaksāt aizdevumu savlaicīgi, neaizņematies. Ir labāk atteikties no maziem mērķiem, lai izvairītos no lielām problēmām.