Paņemot vienu kredītu reti, kurš iedomājas, ka kādreiz varētu būt vajadzīga finansiālā palīdzība aizdevuma segšanai no malas.Viena no iespējām kā samazināt ikmēneša maksājumu apmēru ir pārkreditēšanās pie cita aizdevēja, kas piedāvā izdevīgākus noteikumus. Rietumeiropā pārkreditācijas darījumi ir vieni no populārākajiem, taču Latvijā tie vēl ir maz zināmi. Tiesa, lai tas notiktu ir svarīgi, lai noslēgtā līguma nosacījumi nebūtu pārlieku izdevīgi un aizņēmēja ienākumi būtu pietiekami augsti. Apstākļos, kad paņemti vairāki mazie aizdevumi – ātro kredītu apvienošana var ļaut būtiski samazināt izmaksas. Nav noslēpums, ka tieši mikro kredītiem izmaksas ir sevišķi augstas. Šis finanšu pakalpojums ir noderīgs situācijās, kad vajadzīgs neliels aizdevums ar īsu atmaksas termiņu. Tajā pašā laikā mazo interneta kredītu izmantošana var būt gaužām dārga, ja parāds netiek atmaksāts līgumā noteiktajā termiņā.

Latvijā licences nebanku kredītu izsniegšanai ir saņēmuši vairāki desmiti mazo aizdevēju, taču zināmāki plašākai publikai ir tikai daži. Cilvēki, kas tradicionāli aizņemas vairāk nekā spēj atmaksāt to nedara speciāli. Galvenais iemesls, kādēļ tā notiek ir nepietiekama izglītība finanšu jomā un pārlieku zemi ienākumi. Apstākļos, kad aizdevēji sāk aprēķināt dažādas soda naudas vai pat tiek iesaistīti parādu piedzinēji ir skaidrs, ka sākotnējās ieceres ir sastapušās ar neparedzētiem šķēršļiem. Daļa parādu piedzinēju par saviem pakalpojumiem prasa nepamatoti augstu maksu. Ja saskaraties ar pārlieku agresīvu vai uzmācīgu parādu piedziņas procesu ir vērts šiem uzņēmumiem ieminēties, ka grasāties sūdzēties Patērētāju tiesību un aizsardzības centram. Ja tas nelīdz, iespējams, ir vērts tiešām iesniegt rakstisku sūdzību par konkrētā uzņēmuma rīcību. Vairumā gadījumu pietiek ar vienu iesniegumu, jo PTAC ir uzraugošā iestāde parādu piedzinējiem un tie baidās zaudēt savu licenci.

Lai realizētu aizdevumu apvienošanu ir jāatrod aizdevējs, kas atbalsta šādus darījumus. Tādi uzņēmumi Latvijā nav daudzi, taču to skaits turpina pieaugt. Varam prognozēt, ka laika gaitā cilvēki, kas ņēmuši dažādus aizdevumus vēlēsies tos apvienot visus vienā maksājumā. Kad tas notiks, varēsism uzskatīt, ka ir notikusi revolūcija finanšu izglītībā, jo kredītu refinansēšana ļauj ietaupīt daudz uz ikmēneša maksājumiem. Tās mājsaimniecības, kas šobrīd dzīvo no algas līdz algai un vēl mēģina segt dažādus mazos online kredītus varēs izmantot pārkreditāciju, lai uzlabotu savu budžetu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Protams, jārēķinās, ka pati pārfinansēšana ir saistīta ar papildus izmaksām, t.sk. par darījuma noformēšanu. Lai darījums izdotos ir svarīgi, jau pašā sākumā noskaidrot visas potenciālās izmaksas, lai nākotnē nerastos pārpratumi. Aizņemieties atbildīgi.

Aizdevumu pārkreditācija – mazāki ikmēneša maksājumi