Naudas kredīts ar atmaksas termiņu līdz 2 gadiem Latvijā ir pieejams gan komercbankās, gan no privātajiem aizdevējiem, gan mikrokreditēšanas uzņēmumos. Ja vajadzīgs aizņēmums uz ilgāku termiņu atliek vien privātie kreditori un bankas. Ja turpretim pietiek aizņemties uz laiku līdz 24 mēnešiem, tad var noderēt arī vivus.kredit.lv aizdevumu salīdzinājums. Aizņemties iespējams līdz pat 3000 eiro uz laiku līdz diviem, bet reizēm pat trīs gadiem. Vislielākās summas tradicionāli piedāvā aizdot Credit24, bet krietni izdevīgāki parasti ir nebanku kreditori, kas ļauj aizņemties mazāk, taču pirmajā reizē bez procentiem. Piemēram, Minicredit un Viasms ļauj aizņemties pat vairāk kā 200 eiro. Aizņemies pirmo reizi, atmaksā parādu 30 dienās un esi brīvs no jebkurām citām saistībām.

Kādi ir atmaksas nosacījumi ?

Piesakoties aizdevumam, rūpīgi iepazīstieties ar līguma nosacījumiem. Vairumā gadījumu naudas līdzekļi ir jāatmaksā viena mēneša laikā vai citā termiņā ja līgumā ir norādīts savādāk. Ilgtermiņa kredītiem atmaksas nosacījumi un termiņi ir norādīti kredīta atmaksas grafikā, kas ir neatņemama līguma sastāvdaļa. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu klientiem ir tiesības atgriezt parādu pirms termiņa, maksājot par to procentus vien par tekošo mēnesi. Jāatzīst, ka šāda iespēja Latvijā ir parādījusies tikai pēdējos gados, jo iepriekš šeit valdīja komercbanku anarhija. Par laimi ekonomikas krīze un Eiropas Savienība piespieda Latvijas politiķus uzlabot likumdošanu atbilstoši Eiropas prasībām.

Kuri ir izdevīgākie aizņēmumi uz ilgu termiņu ?

Tradicionāli pašus izdevīgākos naudas aizdevuma atmaksas nosacījumus piedāvā komercbankas. Ja Jums ir iespēja dabūt kredītu kādā no Latvijā reģistrētām komercbankām, tad tas viennozīmīgi būs izdevīgāk. Jau tradicionāli bankas piedāvā aizdevumus ar atmaksas termiņu līdz pat 30 vai 40 gadiem. Vairumā gadījumu ilgtermiņa kredīti tiek piešķirti pret nekustamā īpašuma ķīlu, auto ķīlu vai vērtīgiem aktīviem. Ja vajadzīgs vien neliels aizdevums, kredītu var saņemt pret darba algu jeb biežāk trīs darba algu apmērā. Klientiem, kuru ienākumi ir augsti un sadarbība ar komercbanku ilgstoša naudas aizņēmumi ir pieejami vieglāk un uz izdevīgākiem nosacījumiem. Visu komercbanku sarakstu iespējams aplūkot bankasoc.lv komercbanku asociācijas mājas lapā. Otra iespēja, ko izmanto salīdzinoši daudzi Latvijas iedzīvotāji ir kredītkartes. Šis ir banku izdots finanšu pakalpojums, kas ļauj izņemt no kredītkartes tik, cik nepieciešams uz samērīgiem procentiem. Vairumā gadījumu par kredītkartese izmantosānu ir jāmaksā līdz 30 procentiem gadā, turpretim ātro kredītu uzņēmumi par šādu iespēju prasa tādu pašu summu mēnesī.

Aizdevumi uz ilgu termiņu